V edycja „Biegu po Nowe Życie” po raz pierwszy w Warszawie

Kontakt z espr.plBądźmy w kontakcie: 502 066 614 / biuro@espr.pl

„Bieg po Nowe Życie” po raz pierwszy w Warszawie

Pierwsza letnia stołeczna edycja „Biegu po Nowe Życie”, odbywającego się do tej pory w Wiśle okazała się wielkim sukcesem!  21 września, w Łazienkach Królewskich spotkało się ponad 60 polskich Gwiazd, przedstawiciele najważniejszych w kraju mediów, organizacji społecznych, Partnerzy wydarzenia i inni uczestnicy, aby wspólnie wesprzeć polską transplantologię.

Letnia edycja „Biegu po Nowe Życie” składała się ze sztafet nordic walking, gdzie w każdej drużynie na dystansie 2,5 km maszerowały gwiazda, przedstawiciel mediów i partnerów oraz osoba po transplantacji. Był też otwarty, sztafetowy bieg rodzin i bieg otwarty na dystansie 5000 m.

W marszu gwiazd bezkonkurencyjna okazała się sztafeta miesięcznika In Style, w której zobaczyliśmy tancerza Roberta Kochanka z zastępcą redaktor naczelnej Katarzyną Dąbrowską oraz Maciejem Turowskim po przeszczepie. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacjaŁazienek Królewskich, którą dowodził Andrzej Chomczyk, aktorka Joanna Moro oraz Damian Królewicz (po przeszczepie) Podium zamknęła drużyna Fundacji „Zakochaj się w Warszawie Sportowej” z Michałem Olszewskim (fundacja), komentatorem sportowym Dariuszem Szpakowskim i Andrzejem Lewandowskim (po przeszczepie).  Emocji i pozytywnej rywalizacji nie brakowało.

50% opłaty wpisowej do biegu rodzinnego i otwartego trafi bezpośrednio na konto Kliniki Chirurgii Ogólnej  i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie – jednego z najprężniej działających ośrodków transplantacji w kraju. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. Sprzętu, który ratuje ludzkie życie.